Bezpieczeństwo w miejscu pracy

Temat znanego BHP, a więc Bezpieczeństwa i Higieny Pracy jest znany od wielu lat. Mimo tego, iż szkolenia bhp rozpoczynają się regularnie, nadal dochodzi do wypadków w pracy. W nie wielu zawodach ryzyko wypadkowe jest większe, w innych niewielkie. Tak było zawsze i pomimo najszczerszych chęci pracodawców, jest zatem nie do uniknięcia. Jednak, aby być w zgodzie z prawem i posiadać spokojne sumienie, każdy pracodawca posiada zadanie poddać niezbędnemu szkoleniu własnych pracowników. W trakcie szkoleń z zakresu BHP wykładowcy pokazują dużo cennego materiału. Mowa jest głównie o:

  • przyczynach wypadków
  • o działaniu, gdy taki wypadek w tym momencie się zdarzy
  • o sposobach stronienia od wypadków na niepewnych stanowiskach pracy
  • o przeciwdziałaniu wypadkom
  • przesyłana jest też instrukcja bezpieczeństwa pożarowego

Najskuteczniejsze metody szkolenia w mieście Katowice

Bardzo niepowtarzalną metodą są szkolenia on-line. Ich najważniejsze atuty, to atrakcyjniejsza cena, oraz dostępność dla znacznie większej liczby słuchaczy. Weźmy tytułem przykładu choćby Chorzów oraz Katowice. Teoretycznie miasta są blisko siebie. Mimo wszystko jeśli firma miałaby własne oddziały w takich dwóch miastach, nie dałoby się przeszkolić jej pracowników za każdym razem. Przy innowacyjnym szkoleniu przez internet pracodawca ustala termin szkolenia, zbiera swoich pracowników na przykład w salach konferencyjnych o jednej, umówionej z wykładowcą godzinie. Zostają włączone komputery z dostępem do internetu i wykładowca rozpoczyna wykład. W takim przypadku macie możliwość przeszkolić wiele osób jednocześnie i to w wielu różnorodnych oddziałach.

Świetne!

Wykładowca odbywa jeden wykład nie wychodząc z własnego gabinetu, a nie parę wykładów w paru miejscach. Dzięki czemu firma zapewniająca propozycje szkoleniowe jest w stanie zaproponować całkowicie niższą stawkę i korzystniejsze terminy szkoleń. To samo tyczy się osób nowo zatrudnionych. Osoba szkoląca nie powinna dojeżdżać za każdym razem, gdy pracodawca zatrudni nowego pracownika. Nowy pracownik siada przed sprzętem komputerowym, wysłuchuje wykładu, ma możliwość zadawać pytania, gdy jest coś dla niego niezbyt dobre. Jest to bardzo dobre narzędzie, jakie pomoże pracodawcom zmniejszyć ceny szkoleń BHP. Od razu musicie sobie na taką formę współpracy zezwolić.

Info: instrukcja bezpieczeństwa pożarowego – na stronie http://best-bhp.pl/

6 myśli na temat “Bezpieczeństwo w miejscu pracy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *