Menu na wesele – o co należy zadbać?

Przygotowując menu na wesele musimy wziąć pod uwagę wiele czynników. Przede wszystkim jednak musimy tez pamiętać o pewnych stałych elementach, które w takim menu muszą się pojawić. Koniecznie musimy zadbać o to, aby nasi goście weselni byli najedzeni, ale nie PRZEJEDZENI. W każdym menu weselnym, są pewne stałe elementy, które po prostu muszą się tam pojawić. Jakie są to elementy i dlaczego są tak istotne?

Przystawki

Jednym z istotnych elementów menu weselnego są różnego rodzaju przystawki. Najczęściej są to małe, w zasadzie na jeden gryz, przekąski. Ważne jest jednak to, aby nie powodowały one uczucia sytości – mają jedynie być lekką przekąską przed daniem głównym. Zasadniczym założeniem przystawki, ma być jedynie pobudzenie naszego apetytu, nie zaś zaspokajanie go. W ramach przekąski, świetnie sprawdzają się wszelkiego rodzaju koreczki – czy to wykonywane na bazie owoców, czy też te bardziej klasyczne – wytrawne.

Danie główne

Zasadniczą bazą jeśli chodzi o menu weselne, jest bez wątpienia danie główne. Tutaj mamy już olbrzymią dowolność, jeśli chodzi o to, co zdecydujemy się podać. Ważne jest jednak to, aby danie główne składało się z dwóch dań: zupy i drugiego dania. Jeśli chodzi o to, co dokładnie powinniśmy podać, wszystko zależne jest w dużej mierze od naszych gości. Jesli na przykład mamy informację o tym, ze większość z nich jest wegetarianami, powinniśmy ten fakt uwzględnić przy układaniu menu.

A na koniec – czas na deser!

Niezwykle ważnym elementem naszego weselnego menu jest bez wątpienia deser. Tutaj sprawa wygląda nieco inaczej. Deser na weselach oczywiście podawany jest nieco później. Natomiast jeśli chodzi o jego formę to tutaj już nie jesteśmy w żaden sposób ograniczani. Deser może zostać podany zarówno w formie różnego rodzaju ciast, którymi każdy z biesiadników może się swobodnie częstować. Nie jest to jednak jedyne rozwiązanie. Możemy też zdecydować się na podanie bardziej klasycznego deseru – na przykład w formie małych tart owocowych. Wszystko tak naprawdę zależy tylko od nas.

Zamów obiady weselne na stronie http://obiad-weselny-warszawa.pl – zawsze aktualna oferta.

9 myśli na temat “Menu na wesele – o co należy zadbać?

 • 28 lipca 2018 o 12:31
  Permalink

  Ciekawe, ale generalnie to znam ciekawsze nowiny.

  Odpowiedz
 • 6 listopada 2018 o 03:42
  Permalink

  Każdy ma obowiązek o tym trochę poczytać.

  Odpowiedz
 • 7 listopada 2018 o 11:11
  Permalink

  Najczęściej nie piszę postów, ale ten wpis jest niezmiernie dobry.

  Odpowiedz
 • 7 listopada 2018 o 15:01
  Permalink

  W poniedziałek również o tym słyszałem, to zdoła być fascynujące.

  Odpowiedz
 • 8 listopada 2018 o 05:01
  Permalink

  Super artykuł, od dawna uważałem, że to prawda

  Odpowiedz
 • 4 stycznia 2019 o 17:48
  Permalink

  w jakimś miejscu o tym już przeczytałem.

  Odpowiedz
 • 24 czerwca 2019 o 03:14
  Permalink

  W środę też o tym słyszałem, to może być interesujące.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *